Skiën in Utah’s skiresort Sundance is een beleving waarbij je constant om je heen kijkt. En dat is vooral vanwege de mooie natuur …helaas kun je de beroemde eigenaar van deze kleine, intieme skiberg niet meer zien skiën!
Sundance is een prachtig intiem skiresort op een uurtje rijden van Salt Lake City Airport, gelegen in een overweldigende natuur van bergen en bos. En daar dwars doorheen pistes die je een regelrechte adrenalinekick geven. Het is niet groot, maar wel heel gevarieerd en telkens met waanzinnige uitzichten. De pistes zijn breed en meanderen door de bossen naar beneden. Ga je met de stoeltjeslift Arrow Head naar boven, dan kunnen de daredevilsook kiezen voor de links gelegen Bisshop’s Bowl. Deze enorme kom is een eldorado voor off-piste skiërs met tal van trails.
Voormalige eigenaar: Robert Redford
Sundance was eigendom, woonplaats en skidomein van…. Robert Redford! Helaas is deze fimheld ons ontvallen in september 2025. Hij is doorgebroken als filmster in 1969 (!) met de klassieke cowboyfilm Butch Cassidy and the Sundance Kid.

Robert Redford: passie voor de natuur
Spatte hij als acteur met al zijn passie en inlevingsvermogen van het witte doek, in real life toonde hij diezelfde geestdrift. Als fervent natuurliefhebber en skiër kaapte hij in 1969 dit indrukwekkend stukje natuur – voormalig thuisgebied van de Ute-Indianen – weg voor de neus van gretige projectontwikkelaars. Zij maakten al handenwrijvend plannen voor een nieuw groots vakantieresort met extra large hotels, condominiums en winkelcentra. Robert stak daar een stokje voor. Hij wilde de natuur behouden en er slechts een handjevol bebouwing toelaten. Aldus geschiedde.
Sundance, kleinschalig en artistiek
Tot op de dag van vandaag vind je in Sundance slechts zo’n 100 mountain lodges en homes, waaronder enkele als kleinschalig hotel of B&B functioneren. En nee, de naam is niet ontleend aan bovengenoemde film maar aan het zonlicht dat danst op de omringende bergtoppen. Vele bevriende schrijvers, cineasten en acteurs vonden hun weg naar Sundance en inspireerden elkaar in deze natuurlijke omgeving tot nieuwe artistieke werken. Dit bracht Robert Redford en zijn Sundance Institute op het idee om een jaarlijks filmfestival te organiseren, met als doel om onafhankelijke filmmakers een podium te bieden voor een groot en internationaal publiek. Vanaf 1981 werd dit evenement officieel omgedoopt tot het Sundance Film Festival.

Sundance Film Festival: jaarlijks terugkerend festival in januari
Inmiddels is dit filmfestijn uitgegroeid tot het op één na grootste filmevent – na Cannes – met jaarlijks meer dan 40.000 bezoekers. Een event van zo’n formaat past natuurlijk never-nooit meer in Sundance, dus is verhuisde naar Park City en Salt Lake City. Vanaf 2027 vindt het filmfestival plaats in de plaats Boulder in Colorado. In januari zijn gedurende 10 dagen en verspreid over 15 theaters zo’n 110 films en documentaires te zien.





